Raimundo Quintal potępia wystawę na Festiwalu Kwiatów

Ekolog i geograf Raimundo Quintal, założyciel Stowarzyszenia Przyjaciół Parku Ekologicznego Funchal, wykorzystał w czwartek 7 maja swój profil na Facebooku, aby wyrazić ostrą krytykę Wystawy Kwiatów w ramach Festiwalu Kwiatów. Były radny ds. środowiska, edukacji i nauki w Radzie Miasta Funchal stwierdził, że ekspozycja, prezentowana od 30 kwietnia, stała się niewiele więcej niż stertą gnijącej roślinności. Opisał tę sytuację jako rezultat tygodnia, który upłynął od – jak to określił – pompatycznej inauguracji. Raimundo Quintal wezwał rząd regionalny do natychmiastowego zamknięcia wystawy. Jako alternatywę zaproponował oprowadzane wycieczki po Ogrodzie Miejskim, Parku Santa Catarina i ogrodach Quinta Vigia, które – jak powiedział – są bardzo piękne i godnie reprezentują Maderę. Zapytał również, ile kosztowało skarb państwa to smutne widowisko ustawione na Largo da Restauração.


:newspaper: Przeczytaj cały artykuł