Rada Miasta Funchal rozważa bezpłatne parkowanie dla kierowców z niepełnosprawnościami

W czwartek niezależny radny Luís Filipe Santos zaproponował podczas posiedzenia Funchal City Council, aby gmina wprowadziła bezpłatne parkowanie dla osób z niepełnosprawnościami. Powiedział, że środek ten wspierałby integrację społeczną i ułatwił codzienne życie obywatelom z ograniczoną mobilnością. Zgodnie z słowami radnego, władze miejskie zgodziły się zbadać i przeanalizować tę propozycję. Luís Filipe Santos z zadowoleniem przyjął tę reakcję, ale podkreślił, że plan musi zostać przełożony na konkretne działania, określając go jako podstawową kwestię sprawiedliwości społecznej, którą należy traktować priorytetowo. Wskazał również na Article 10 of the Decree-Law No. 307/2003, of 10 December, który przyznaje szczególne uprawnienia parkingowe osobom z ograniczoną mobilnością. Zgodnie z proponowanym miejskim systemem posiadacze karty parkingowej dla osób niepełnosprawnych mogliby parkować bezpłatnie w publicznych parkingach zarządzanych przez gminę oraz na miejscach postojowych na powierzchni, które obecnie są płatne.


:newspaper: Read full article

1 polubienie